ADMINISTRATÍVNA BUDOVA MEŠTIANSKY DOM, HISTORICKÉ CENTRUM, KOŠICE STARÉ MESTO

celková podlahová plocha 514 m², uzavretý dvor, rekonštrukcia v roku 2002

KódMM 6149
Druh ponukyPredaj, Podnikateľské objekty, Obchodné priestory, Polyfunkčný objekt, Kancelárie
LokalitaKošický kraj, Košice I, Staré Mesto - Centrum
UlicaMäsiarska
Výmera514 m2

Popis

      V exkluzívnom zastúpení ponúkame na predaj administratívnu budovu - meštiansky dom nachádzajúci sa v historickom centre mesta Košice na ulici Mäsiarska. Budova prešla oproti pôvodnému stavu zásadnou rekonštrukciou v roku 2002 a slúžila ako klientske centrum spoločnosti zaoberajúcej sa poistením.  Budova disponuje dvoma nadzemnými podlažiami s čiastočným podpivničením v prevažnej časti zastavanej plochy 1. NP s novovybudovaným účelovým podkrovím v dvoch úrovniach. Tento meštiansky dom bol podľa vyjadrenia pamiatkového úradu realizovaný približne v roku 1890. Budova má pôvodné mohutné základy a masívne murivá z plných tehál CP v 1. PP skladobnej hrúbky až 80 cm, v ostatných podlažiach 50 cm, podkrovie je novovytvorené pri rekonštrukcii v roku 2002.

     Tento objekt dispozične pozostáva z 1.PP, 1. NP a z dvojúrovňového 2. NP.

1. PP je v pôvodnom stave ako pivničný priestor bez rekonštrukcie s tehlovými klenbovými stropmi. Výmera pivničných priestorov je 116,93 m². Vstup do pivnice je z dvora. Svetlá výška podlažia je 2,3 metra.

1. NP pozostáva z komunikačných, skladových, kancelárskych priestorov, archívu a sociálneho zázemia. Na medziposchodí sa nachádza plynová kotolňa s osadeným kotlom ÚK typu Protherm.  Výmera 1. NP je 132,68 m². Svetlá výška podlažia je 4,03 metra.

2. NP pozostáva z dvoch úrovní. Na prvej úrovni sú umiestnené dve veľkopriestorové kancelárie so sociálnym zázemím, sprchou a kuchynským kútom. V sociálkach je umiestnený kotol zn. Vitopend-Wiessman ÚK + TÚV. Druhá úroveň podlažia je koncipovaná ako galéria s čiastočne presklenou podlahou. Svetlá výška 1. úrovne 4,22 metra a 2. úrovne 2,65 metra.

     Strecha objektu je sedlová, krytina je z pálenej škridle zn. Tondach, klampiarske prvky sú z pozinkovaného plechu. Okná v 1. NP a 2. NP sú kompletne repasované dvojité s doskovým ostením. V druhej úrovni podkrovia sú osadené nové plastové okná s diaľkovým ovládaním, v 1. úrovni sú strešné okná zn Velux s izolačným dvojsklom a žalúziami. Podlahy v kanceláriách sú z dubových vlysov a plávajúcich podláh. Dvere sú v prevažnej miere z masívu.

     Na liste vlastníctva je budova definovaná ako 20 iná budova. Budova je taktiež evidovaná ako 201 Nehnuteľná kultúrna pamiatka (národná kultúrna pamiatka). Možnosť zmeny účelu využitia stavby.

     V prípade záujmu o bližšie informácie alebo pre dojednanie termínu obhliadky ma kontaktujte telefonicky na čísle 0918 689 846.

 

Pre lepšiu predstavu o dispozícií a stave tejto nehnuteľnosti si pozrite video prehliadku na našom webe.

Užitková plocha nehnuteľnosti514 m2
Výmera pozemku258 m2
Stav objekturekonštrukcia
Ostatnépivnica, sklad
Rozvody/Prí­pojkyelektrina, vodovod, plynovod
Druh parkovaniaverejné parkovanie
Počet kancelárií­10 ks
Dopravné spojenieZastávka autobusu, Zastávka električky
Marek Mati

Marek Mati

výkonný riaditeľ

0918 689 846
mati@aarealitykosice.sk