PONUKA NEHNUTEĽNOSTÍ
Ponúkam nehnuteľnosťHľadám nehnuteľnosť
Späť
Úvod / Ponuka nehnuteľností / Domy / RODINNÝ DOM, CHALUPA BETLIAR

RODINNÝ DOM, CHALUPA BETLIAR

Pekná rekonštrukcia, dva objekty


Ihneď voľný
Pekná rekonštrukcia, dva objekty
49 900,-
851 m2
KódBV 5713
Druh ponukyPredaj, Rodinný dom
LokalitaKošický kraj, Rožňava, Betliar
Výmera851 m2
Počet izieb2
Stav objektučiastočná rekonštrukcia
Konštrukcia stavbytehlová, nepálená tehla
Typ strechysedlová
Spôsob kúrenialokálne
Využitieceloročná
Počet kúpeľní­1
Počet WC1
Rekreačné a športové možnostiLesopark

    Ponúkame na predaj vidiecky domček v malebnej dedinke Betliar, okres Rožňava, v tesnej blízkosti kaštieľa.

    Domček pozostáva z dvoch častí a je po čiastočnej rekonštrukcii. Celkový pozemok je o výmere 851 m2. V jednej časti domu je kuchyňa, komora a altánok a v druhej sa nachádzajú dve obytné izby, kúpeľňa a WC. V zadnej časti stavba pokračuje staršou časťou v pôvodnom stave, kde sa nachádzajú tri nevyužívané miestnosti, ktoré môžu slúžiť ako ateliér alebo na iné záujmy. Kúrenie je zabezpečené plynovými gamatkami a kachľovou pecou, dom je napojený na obecný vodovod, elektrinu a plyn, odpad je riešený žumpou.

     Domček je vo veľmi dobrom a udržiavanom stave a je možné ho hneď užívať. Pri domčeku sa nachádza veľká záhrada vysadená tujami, ihličnatými a ovocnými stromčekmi. Dom je postavený v kombinácii tehla a váľok. 

V Betliari a v okolí sú mnohé národné kultúrne pamiatky,  pozoruhodnosti a turistické lokality ako Slovenský raj, Dedinky, Muránska planina, Zádielska roklina a mnohé iné.

- Kaštieľ Betliar so stálou expozíciou Múzeum Andrássyovcov v priestoroch bývalých apartmánoch grófskej rodiny. Je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojim pôvodným zariadením a zbierkami. Nepostretol ho osud ostatných našich šľachtických rezidencií – jeho zariadenie nerozkradli, nebol prestavaný a prakticky od znárodnenia slúži účelom múzea. Takže všetko, čo tu budete vidieť, patrilo členom rodu Andrássy, ktorých považujeme za najvýznamnejších aristokratov v Európe v 19. storočí.     

- Hrad Krásna Hôrka je zo 14. storočia, ktorý sa nachádza nad obcou Krásnohorské Podhradie neďaleko Rožňavy. Prvá písomná zmienka o hrade je z roku 1333. Hrad je od roku 1961 národnou kultúrnou pamiatkou. Vlastnili ho tri významné rody: Mariášiovci, Bebekovci a Andrášiovci. 

- Strážna veža, 36 m vysoká vyhliadková veža v  Rožňave, na Námestí baníkov, Biskupská katedrála, Banícke múzeum, jaskyne Domica, Gombasecká jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa.                                                                                                                                                                                                                                            

 
 
Realitný maklér
Vasiľ

Vasiľ Blaha

realitný maklér

0918 651 600
blaha@aarealitykosice.sk

Kontaktovať makléra Profil makléra REFERENCIE MAKLÉRA

 

ODKÚPIME VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ

ZA FÉROVÚ CENU

CHCETE SA STAŤ 

REALITNÝM MAKLÉROM?

HĽADÁME PRE 

KLIENTOV

POSKYTNEME VÁM ZÁLOHU

ZA VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ