POLYFUNKČNÝ AREÁL, MAGNEZITÁRSKA, KOŠICE I ŤAHANOVCE

pozemok o výmere 20.103 m², všetky IS, budova o úžitkovej ploche 2480 m²

KódMM 6044
Druh ponukyPredaj, Podnikateľské objekty, Obchodné priestory, Polyfunkčný objekt, Sklady, Haly, Výrobné priestory, Iné
LokalitaKošický kraj, Košice I, Ťahanovce
UlicaMagnezitárska
Výmera20103 m2

Popis

  V exkluzívnom zastúpení ponúkame na predaj polyfunkčný areál nachádzajúci sa v severnej časti mesta Košice.

    Tento areál pozostáva z pozemkov o celkovej výmere 20.103 m²  a administratívnej budovy skladajúcej sa z dvoch častí a to prvej časti s dvoma nadzemnými a jedným podzemným podlažím a druhej časti, ktorá pozostáva z dvoch nadzemných podlaží. Celková výmera podlahovej plochy je 2015 m² . MOŽNOSŤ ODPREDAJA I PO ČASTIACH, PO OSOBNEJ KONZULTÁCII.

LOKALITA, ÚZEMNÝ PLÁN, DOPRAVNÉ NAPOJENIE, SIETE:

     Pozemky sa nachádzajú v bývalom areáli Magnezitových závodov, pozdĺž Magnezitárskej ulice. K nehnuteľnostiam sa vzťahujú všetky vymoženosti krajského mesta a sú určené pre účely priemyslu a občianskej vybavenosti. K dispozícii sú všetky inžinierske siete. Dopravné napojenie je smerované priamo k obchvatu mesta a poskytuje i priame autobusové spojenie mestskej hromadnej prepravy so zastávkou umiestnenou priamo pred objektom administratívy. Dostupnosť do centra mesta je MHD do 15 minút. V priamom susedstve sa nachádzajú výrobné, skladové, obchodné prevádzky, kancelárske priestory a komerčná zóna, v ktorej sú umiestnená prevádzky HYPERTESCO, NAY, OBI, MOUNTFIELD a iné.

ADMINISTRATÍVNA BUDOVA:

PARKOVANIE: pred administratívnou budovou je umiestnené parkovisko s kapacitou 50 miest, ktoré je prístupné priamo z hlavnej cesty.

    Stavba je vedená ako budova zdravotníckeho a sociálneho zariadenia ( v minulosti slúžila ako zdravotnícke stredisko so skladovými priestormi), pričom v poslednom období sa po niekoľkých rekonštrukciách v jej nadzemnej časti, povolených stavebným úradom, využívala ako administratívna budova s kompletným zázemím a vybavením. Budova v suteréne je vybavená archívom a skladmi. Vstup do suterénu je zabezpečený dvoma schodiskami a nákladným výťahom o nosnosti 500 kg. Tak ako bolo spomenuté je budova zložená z dvoch objemových celkov.

   Prvý celok tvorí dvojpodlažná budova s jedným podzemným podlažím pričom úžitková plocha podzemného podlažia je 539 m² a priemerná výška podlažia je 3,90 metra.

   Druhý nepodpivničený celok má dve nadzemné podlažia. Úžitková plocha nadzemného podlažia je 738 m² (2x) a priemerná výška podlažia je 3,77 metra. Celková výmera podlahovej plochy je 2015 m² .

    Budova disponuje hlavným vstupom s recepciou a zadným vstupom pre personál. Samozrejmosťou sú dátové rozvody a serverovňa. Všetky kancelárske priestory sú klimatizované. V budove sú otvorené administratívne plochy i samostatné kancelárie. Taktiež budova disponuje zabezpečovacím elektronickým systémom.

KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIE STAVBY:

    Predmetná budova je založená na plošných základoch a základových pásoch. Nosnú konštrukciu objektu tvorí železobetónový skelet a výplňové tehlové murivo. Obvodové murivo II. NP nadstavovanej časti je z tvaroviek POROTERM. Rovnako sú riešené aj deliace priečky. V roku 2002 bola fasáda budovy kompletne rekonštruovaná a použitý bol systém SIKKATON. Konštrukcia strechy je vytvorená drevenými priehradovými väzníkmi, je zateplená NOBASILOM a strešná krytina je z vlnitých oceľových dosák z polyesterovou povrchovou úpravou značky RANNILA.

    K dispozícii je kompletná dokumentácia vrátane pôdorysov a rezov stavby.

VYUŽITIE NEZASTAVANEJ ČASTI POZEMKU:

    V súčasnosti je vytvorená štúdia na využitie zvyšnej časti areálu za účelom či už vlastného pôsobenia budúceho vlastníka alebo zhodnotenia budúcej investície a to prenájmom. Viď vizualizáciu. 

   Štúdia uvažuje o dobudovaní polyfunkčného 5 podlažného objektu o výmere 4300 m² a štyroch hál pričom každá je dvojpodlažná s výmerou 1200 m² a samozrejme parkovacích miest v počte 146.

   Po osobnej konzultácii možnosť odkúpiť aj časť pozemku.

V prípade záujmu o bližšie informácie prípadne obhliadku ma kontaktujte výhradne telefonicky na čísle 0918 689 846.

Pre lepšiu predstavu o dispozícií a stave tejto nehnuteľnosti si pozrite video prehliadku na našom webe.

Užitková plocha nehnuteľnosti2480 m2
Výmera pozemku20103 m2
Stav objekturekonštrukcia
Ostatnésklad, alarm, kamerový systém, internet
Rozvody/Prí­pojkyelektrina, vodovod, plynovod, kanalizácia
Druh parkovaniavyhradené parkovanie
Dopravné spojenieZastávka autobusu
Marek Mati

Marek Mati

výkonný riaditeľ

0918 689 846
mati@aarealitykosice.sk