PONUKA NEHNUTEĽNOSTÍ
Ponúkam nehnuteľnosťHľadám nehnuteľnosť
Späť
Úvod / Ponuka nehnuteľností / Podnikateľské objekty / Iné / POLYFUNKČNÝ AREÁL, MAGNEZITÁRSKA, KOŠICE I ŤAHANOVCE

POLYFUNKČNÝ AREÁL, MAGNEZITÁRSKA, KOŠICE I ŤAHANOVCE

pozemok o výmere 20.103 m², všetky IS, budova o úžitkovej ploche 2480 m²

Iba u násDobrá lokalitaVideo
pozemok o výmere 20.103 m², všetky IS, budova o úžitkovej ploche 2480 m²
dohodou
20103 m2
KódMM 6044
Druh ponukyPredaj, Podnikateľské objekty, Obchodné priestory, Polyfunkčný objekt, Sklady, Haly, Výrobné priestory, Iné
LokalitaKošický kraj, Košice I, Ťahanovce
UlicaMagnezitárska
Výmera20103 m2
Užitková plocha nehnuteľnosti2480 m2
Výmera pozemku20103 m2
Stav objekturekonštrukcia
Ostatnésklad, alarm, kamerový systém, internet
Rozvody/Prí­pojkyelektrina, vodovod, plynovod, kanalizácia
Druh parkovaniavyhradené parkovanie
Dopravné spojenieZastávka autobusu

  V exkluzívnom zastúpení ponúkame na predaj polyfunkčný areál nachádzajúci sa v severnej časti mesta Košice.

    Tento areál pozostáva z pozemkov o celkovej výmere 20.103 m²  a administratívnej budovy skladajúcej sa z dvoch častí a to prvej časti s dvoma nadzemnými a jedným podzemným podlažím a druhej časti, ktorá pozostáva z dvoch nadzemných podlaží. Celková výmera podlahovej plochy je 2015 m² . MOŽNOSŤ ODPREDAJA I PO ČASTIACH, PO OSOBNEJ KONZULTÁCII.

LOKALITA, ÚZEMNÝ PLÁN, DOPRAVNÉ NAPOJENIE, SIETE:

     Pozemky sa nachádzajú v bývalom areáli Magnezitových závodov, pozdĺž Magnezitárskej ulice. K nehnuteľnostiam sa vzťahujú všetky vymoženosti krajského mesta a sú určené pre účely priemyslu a občianskej vybavenosti. K dispozícii sú všetky inžinierske siete. Dopravné napojenie je smerované priamo k obchvatu mesta a poskytuje i priame autobusové spojenie mestskej hromadnej prepravy so zastávkou umiestnenou priamo pred objektom administratívy. Dostupnosť do centra mesta je MHD do 15 minút. V priamom susedstve sa nachádzajú výrobné, skladové, obchodné prevádzky, kancelárske priestory a komerčná zóna, v ktorej sú umiestnená prevádzky HYPERTESCO, NAY, OBI, MOUNTFIELD a iné.

ADMINISTRATÍVNA BUDOVA:

PARKOVANIE: pred administratívnou budovou je umiestnené parkovisko s kapacitou 50 miest, ktoré je prístupné priamo z hlavnej cesty.

    Stavba je vedená ako budova zdravotníckeho a sociálneho zariadenia ( v minulosti slúžila ako zdravotnícke stredisko so skladovými priestormi), pričom v poslednom období sa po niekoľkých rekonštrukciách v jej nadzemnej časti, povolených stavebným úradom, využívala ako administratívna budova s kompletným zázemím a vybavením. Budova v suteréne je vybavená archívom a skladmi. Vstup do suterénu je zabezpečený dvoma schodiskami a nákladným výťahom o nosnosti 500 kg. Tak ako bolo spomenuté je budova zložená z dvoch objemových celkov.

   Prvý celok tvorí dvojpodlažná budova s jedným podzemným podlažím pričom úžitková plocha podzemného podlažia je 539 m² a priemerná výška podlažia je 3,90 metra.

   Druhý nepodpivničený celok má dve nadzemné podlažia. Úžitková plocha nadzemného podlažia je 738 m² (2x) a priemerná výška podlažia je 3,77 metra. Celková výmera podlahovej plochy je 2015 m² .

    Budova disponuje hlavným vstupom s recepciou a zadným vstupom pre personál. Samozrejmosťou sú dátové rozvody a serverovňa. Všetky kancelárske priestory sú klimatizované. V budove sú otvorené administratívne plochy i samostatné kancelárie. Taktiež budova disponuje zabezpečovacím elektronickým systémom.

KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIE STAVBY:

    Predmetná budova je založená na plošných základoch a základových pásoch. Nosnú konštrukciu objektu tvorí železobetónový skelet a výplňové tehlové murivo. Obvodové murivo II. NP nadstavovanej časti je z tvaroviek POROTERM. Rovnako sú riešené aj deliace priečky. V roku 2002 bola fasáda budovy kompletne rekonštruovaná a použitý bol systém SIKKATON. Konštrukcia strechy je vytvorená drevenými priehradovými väzníkmi, je zateplená NOBASILOM a strešná krytina je z vlnitých oceľových dosák z polyesterovou povrchovou úpravou značky RANNILA.

    K dispozícii je kompletná dokumentácia vrátane pôdorysov a rezov stavby.

VYUŽITIE NEZASTAVANEJ ČASTI POZEMKU:

    V súčasnosti je vytvorená štúdia na využitie zvyšnej časti areálu za účelom či už vlastného pôsobenia budúceho vlastníka alebo zhodnotenia budúcej investície a to prenájmom. Viď vizualizáciu. 

   Štúdia uvažuje o dobudovaní polyfunkčného 5 podlažného objektu o výmere 4300 m² a štyroch hál pričom každá je dvojpodlažná s výmerou 1200 m² a samozrejme parkovacích miest v počte 146.

   Po osobnej konzultácii možnosť odkúpiť aj časť pozemku.

V prípade záujmu o bližšie informácie prípadne obhliadku ma kontaktujte výhradne telefonicky na čísle 0918 689 846.

Pre lepšiu predstavu o dispozícií a stave tejto nehnuteľnosti si pozrite video prehliadku na našom webe.
Realitný maklér
Marek

Marek Mati

výkonný riaditeľ

0918 689 846
mati@aarealitykosice.sk

Kontaktovať makléra Profil makléra REFERENCIE MAKLÉRA

 

ODKÚPIME VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ

ZA FÉROVÚ CENU

CHCETE SA STAŤ 

REALITNÝM MAKLÉROM?

HĽADÁME PRE 

KLIENTOV

POSKYTNEME VÁM ZÁLOHU

ZA VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ