PONUKA NEHNUTEĽNOSTÍ
Ponúkam nehnuteľnosťHľadám nehnuteľnosť
Späť
Úvod / Ponuka nehnuteľností / Podnikateľské objekty / Hotely, Penzióny / SECESNÁ STAVBA ŽIDOVSKÉHO KASÍNA Z ROKU 1910, ROOSEVELTOVA, KOŠICE CENTRUM

SECESNÁ STAVBA ŽIDOVSKÉHO KASÍNA Z ROKU 1910, ROOSEVELTOVA, KOŠICE CENTRUM

podlahová plocha 1500 m2, vykurovanie tepelnými čerpadlami vzduch voda,

Iba u nás
Ihneď voľnýVideo
podlahová plocha 1500 m2, vykurovanie tepelnými čerpadlami vzduch voda,
dohodou
1500 m2
KódMM 5742
Druh ponukyPrenájom, Podnikateľské objekty, Obchodné priestory, Polyfunkčný objekt, Kancelárie, Reštaurácie, Hotely, Penzióny, Kaviareň, Cukráreň, Iné
LokalitaKošický kraj, Košice I, Staré Mesto - Centrum
UlicaRooseweltova
Výmera1500 m2
Užitková plocha nehnuteľnosti1500 m2
Výmera pozemku723 m2
Stav objektučiastočná rekonštrukcia
Konštrukcia stavbytehlová
Rozvody/Prí­pojkyelektrina
Druh parkovaniaverejné parkovanie

     Ponúkame na prenájom historický objekt secesnej stavby postavenej v roku 1910.

     Ide o stavbu v uličnej zástavbe meštianskych domov. Má dispozične štyri krídla uprostred s dvorom. Všetky krídla sú s dvomi nadzemnými podlažiami a sú úplne podpivničené. Uličné krídlo je dvojtraktové a dvorové krídla sú jednotraktové pozdĺžneho nosného systému. Ide o murovanú budovu, osadenú na hranici pozemku s chodníkom na celej šírke parcely č. 1094. Budova bola užívaná od r. 1910, kedy sa využívala ako židovské kasíno, neskôr bola adaptovaná na bábkové divadlo. Po r. 1989 bola budova reštituovaná, bábkové divadlo bolo presťahované a po nadobudnutí do vlastníctva novým majiteľom je priebežne rekonštruovaná a pod dozorom pamiatkovej správy je upravovaná pre budúce komerčné využívanie. V súčasnosti je stavba klasifikovaná ako nebytová budova, Budova pre vedu, kultúru a osvetu, JKSO 801 4.

     Uličné krídlo v severnom trakte na prízemí pozostáva z dvoch samostatných vchodov na okrajoch, medzi ktorými je sála, predtým hľadisko divadla. V južnom trakte sa nachádza chodba, v ktorej časti boli vstavané toalety. K južnému traktu vo dvore bola v čase bábkového divadla urobená prístavba, v ktorej sú šatne.

     Vo východnom a južnom dvorovom krídle na prízemí sú dva byty a zázemie pre divadlo, resp. priestory pre prípravu pohostenia v jedálni (sále). V západnom krídle je dvojramenné dobové schodisko so štvorcovým zrkadlom, spájajúce prvé a druhé nadzemné podlažia. V trakte ďalej je jednoizbový byt prístupný vonkajšími schodmi z dvora. V kúte traktu je služobné schodisko, spájajúce podzemné podlažie s povalovým priestorom.

     V druhom nadzemnom podlaží je v uličnom krídle spoločenské sála s chodbou a vo východnom a južnom krídle salóniky herní. V západnom krídle sú chodba nadväzujúca na reprezentačné schodisko, z ktorej je prístup k toaletám a izba.

     Budova je osadená na rovinatom teréne v hĺbke nad 200 cm.  Založená je na kamenných základových pásoch. Murivo suterénu je z plných pálených tehál, masívne hrúbky nad 70 cm, kombinované v pravidelných intervaloch vodorovnými kamennými pásmi. masívny je najmä múr medzi chodbovým a uličným traktom severného krídla. Jednotlivé pivničné priestory sú so stropnými konštrukciami z tehál klenutých do oceľových nosníkov alebo s klenbovými stropmi.

     Obvodové a nosné murivo nadzemných podlaží sú murované z plných pálených tehál hr. 45 až 60 cm. Priečky sú tehlové a v pôvodných toaletách monolitické betónové vystužené pletivom. Stropné konštrukcie nad prízemím sú vytvorené ako železobetónové s pozdĺžnymi a priečnymi trámami v priestoroch sál. V ostatných miestnostiach sú viditeľné železobetónové trámy a klenuté stropy. Strop nad poschodím je drevený trámový s rovným podhľadom. Krov je drevený väznicový sedlový a pultový so sklonom do dvora s vymurovanou protipožiarnou obvodovou stenou. Krytina je z pozinkovaného plechu, rovnako ostatné klampiarske konštrukcie.

     Fasádna omietka je vápennocementová hladká. Vnútorné omietky sú vápenné štukové s odstránenými vrstvami malieb. V suteréne sú všetky omietky otlčené do tehly. V sálach sú reštaurátorsky obnovené štukatórske povrchy trámových stropov.  Keramické obklady stien sú osekané. Podlahy sú podľa účelov miestností vytvorené s povrchmi z liateho terazza, kameninových dlaždíc, umelého kameňa, parkiet z tvrdého dreva alebo cementových poterov. Okná sú drevené kópie pôvodných secesných tvarov s izolačnými dvojsklami, dvere sú drevené rámové. 

     Elektrická inštalácia je nateraz provizórna.  Rozvod vody a kanalizácie je čiastočne funkčný. Nutné zrealizovať odpad a vodu podľa požiadaviek umiestnenia sociálneho zázemia a kuchyne. Dažďová kanalizácia je funkčná. Vykurovanie je ústredné teplovodné, radiátory oceľové panelové s tepelnými čerpadlami vzduch - voda s rekuperáciou, ktoré sú umiestnené v povalovom priestore.

     Na objekte neboli zistené statické poruchy. Strecha bola rekonštruovaná, rovnako aj fasádne omietky od ulice a z dvora. Podlaha na povale pokrytá protipožiarnou dlažbou bola dodatočne prekrytá izolačnými rohožami a boli vytvorené komunikačné fošňové prepojenia medzi väznými trámami. Objekt nie je prevádzkovaný ale v zimnom období sú priestory temperované a podľa možností sa pokračuje v prácach potrebných na uvedenie stavby do prevádzky. Budova je posudzovaná s predpokladom ďalšej životnosti, ktorú zaručuje veľmi dobrý technický stav prvkov dlhodobej životnosti – základy, murivo, stropy, krov, schodiská.

     Budova je pripravená na rekonštrukciu interiéru podľa vlastných predstáv nájomcu (prieskumy pamiatkárov a nákladné štukatérske práce  sú už realizované). Vlastník objektu ponúka možnosť spolufinancovania tejto rekonštrukcie po vzájomnej dohode do využiteľného stavu prípadne investícia nájomcu sa započíta do úrady nájmu.

   Cena prenájmu na vyžiadanie pri osobnom stretnutí. 

   V prípade, že Vás táto nehnuteľnosť zaujala kontaktujte ma na čísle 0918 689 846.

Pre lepšiu predstavu o dispozícií a stave tejto nehnuteľnosti si pozrite video prehliadku na našom webe.
Realitný maklér
Marek

Marek Mati

výkonný riaditeľ

0918 689 846
mati@aarealitykosice.sk

Kontaktovať makléra Profil makléra REFERENCIE MAKLÉRA

 

ODKÚPIME VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ

ZA FÉROVÚ CENU

CHCETE SA STAŤ 

REALITNÝM MAKLÉROM?

HĽADÁME PRE 

KLIENTOV

POSKYTNEME VÁM ZÁLOHU

ZA VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ